Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Abu Dhabi 2019-12-01
f1 - GP Abu Dhabi
Słonecznie

31°C

11 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Szef GP Kanady jest przeciwny pomysłowi dwudniowego weekendu F1

Udostępnij na Facebook
07.11.2019 10:00, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 163

Francois Dumontier przyznał, że poprowadził kampanię przeciwko rozważaniom Libert Media, aby skrócić format weekendu wyścigowego do zaledwie dwóch dni.

Ponieważ Liberty Media zamierza rozszerzyć kalendarz do 25 wyścigów w ciągu najbliższych kilku lat, jednym z pomysłów było przeniesienie piątkowych treningów na sobotę, a kwalifikacji na niedzielę przed wyścigiem. To skróciłoby weekend wyścigowy do zaledwie dwóch dni.

 

Na takie rozwiązanie nie zgodził się między innymi szef kanadyjskiej rundy - Francois Dumontier - twierdząc, że próba skompresowania harmonogramu w dwóch dniach przyniesie więcej strat niż korzyści.

„Byłem jednym z ludzi, którzy wystąpili przeciwko takiemu posunięciu” - powiedział Dumontier. „Piątek jest dla nas i dla zespołów bardzo ważnym dniem”.

Jednak, jako kompromis, czwartek - który jest dniem przeznaczonym na spotkania z mediami - zostanie usunięty z harmonogramu od 2021 roku.

„Miałem obawy, kiedy o tym usłyszałem” - powiedział Dumontier dla Le Journal de Montreal.

„Ale po rozmowach w Austin uspokoiłem się”.

„To prawda, że w czwartek kierowcy nie będą musieli być na miejscu, ale mechanicy nadal będą pracować nad samochodami, więc niewiele to zmieni w ich sytuacji” - dodał Dumontier.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu