Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Abu Dhabi 2019-12-01
f1 - GP Abu Dhabi
Słonecznie

31°C

11 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Kubica: Wielu myślało, że nie wrócę

Udostępnij na Facebook
08.11.2019 08:30, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 311

Polak w wywiadzie dla La Gazetta dello Sport opowiedział swojej walce o powrót do Formuły 1.

 

Wielu twierdziło, ze tak poważne urazy ręki wykluczają jakąkolwiek możliwość twojego powrotu do czynnego sportu.

 „Nie myślę o swoich ograniczeniach, akceptuję je”

„Nie zaskakuje mnie reakcja niektórych ludzi - znam ten świat. Jeśli przekazujesz jakieś wiadomości - mówisz coś o sobie - wiem, że nie zawsze rzetelnie jest to przedstawiane".

„Moim celem było sprawienie, aby ludzie nie postrzegali mnie jako tego, który prawie stracił rękę. Chciałem zostać oceniony podobnie jak inni kierowcy - według liczb. A liczb dla mnie i Williamsa w tym roku nie ma”.

„To nie był rok, na który liczyliśmy. Także dlatego, że poza występami były również inne trudne sytuacje do rozwiązania. Ale dla mnie jest wiele pozytywów - niestety przyćmionych cyframi ze stopera”.

Podczas testów w Budapeszcie w 2017 roku powiedziałeś, że zrobiłeś to wszystko dla swojej duszy.

„Kiedy nie masz szansy na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z pracy, którą wykonałeś. Musisz być twardym sędzią dla samego siebie, ale zachowując przy tym poczucie rzeczywistości.

„Moje ciało zareagowało dobrze. Pokazałem, że moje ograniczenia są bardziej widoczne poza samochodem niż w kokpicie. Wiedziałem, że tak jest, ale gdybym tego nie spróbował, nie byłbym w stanie tego pokazać. Pomimo tego wszystkiego, co mi się przydarzyło i pomimo kilku ostatnich lat, które były bardzo ciężkie, wciąż jestem kierowcą F1”.

Konkretnie, jakie są to ograniczenia? Czym różnisz się od innych kierowców?

„Nie wiem. Ponieważ jestem teraz tym, kim jestem i nie wiem już, jak robią to inni. Musiałem zmienić sposób robienia pewnych rzeczy, robiłem całkiem inaczej, aby powrócić do tych samych rezultatów, co wcześniej. Sukces mojej rehabilitacji jako człowieka, a nawet jako kierowcy, był powodem, że już nie myślę już o swoich ograniczeniach. Nie pamiętam, jak prowadziłem samochód dziesięć lat temu - musiałem zaakceptować siebie takim, jakim jestem teraz”.

Nawet udało Ci się zmienić zdanie wielu ...

„Nikt nie postawiłby na mnie nawet jednego euro. Myśleli, że nie jestem w stanie przejechać pierwszego zakrętu w roku. A zamiast tego, zakręty są tym, co przychodzi mi najlepiej. Powiedzieli, że nie dam rady wystartować w Monako, a wtedy był to jeden z wyścigów, w którym pojechałem najlepiej. Wtedy, z zupełnie innym samochodem niż dziesięć lat temu, zdałem sobie sprawę, że rozpaliłem z powrotem ten wewnętrzny ogień. Teraz śpię spokojnie”.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu