Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Raikkonen jeszcze nie przestudiował nowych przepisów

Udostępnij na Facebook
18.11.2019 10:50, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 517

Kimi Raikkonen stwierdził, że nie jest pewien, czy nadal będzie w Formule 1 w 2021 roku.

Osiągnąwszy 40 lat, Kimi - który miał rozczarowującą drugą część sezonu w Alfa Romeo - przyznał, że nigdy nie wyobrażał sobie, że jego kariera w F1 potrwa tak długo.

"Zdecydowanie nie" - powiedział brazylijskiemu Globo.

"Spędziłem kilka lat poza Formułą 1, jeżdżąc w rajdach i zajmując się innymi rzeczami, ale bez tego nie byłoby mnie tutaj - na pewno. Miło było robić te inne rzeczy przez jakiś czas".

"Kiedy zaczynałem w 2001 roku, nigdy nie myślałem, że nadal tu będę w 2019 roku, ale tak to się skończyło i to jest w porządku" - dodał mistrz świata z 2007 roku.

Raikkonen jest zakontraktowany na 2020 rok, ale jego trener - Mark Arnall - przyznał w ten weekend, że były kierowca Ferrari jest sfrustrowany swoimi obecnymi wynikami. Sam Kimi stwierdził jednak, że nadal cieszy się z bycia kierowcą Formuły 1.

"Nigdy nie byłem wielkim fanem innych rzeczy związanych z F1" - powiedział.

"Przez większość czasu przebywasz na lotniskach, w samolotach, podróżujesz. Dobrze, że rok się kończy, ponieważ tak dużo czasu spędzonego w samolotach jest naprawdę nudne".

"Oczywiście jest to nudna część, ale jest nieodłączna. Te wszystkie wywiady i inne rzeczy - po prostu jestem zainteresowany jazdą i wyścigami, a nie całą tą otoczką" - dodał Raikkonen.

Jeśli chodzi o 2021 rok, 40-latek powiedział, że jeszcze nie przyjrzał się nowym przepisom, nie mówiąc już o tym, czy zastanawiał się nad podpisaniem nowej umowy.

"Szczerze mówiąc, nie patrzyłem na nie. Ludzie mnie pytają o zdanie na temat nowych przepisów i słyszę, jak je komentują, ale ja jeszcze ich nie widziałem" - dodał Raikkonen.

"Widziałem zdjęcia samochodu, ale przed nami jeszcze półtora roku. Nie wiem, czy będę jeździł jednym z tych samochodów".

Tak więc z tytułem, 21 zwycięstwami i ponad 100 podiów na swoim koncie, Raikkonen został zapytany, czy ma więcej celów, które chciałby osiągnąć w F1.

"Tak, zrobić na torze wszystko, co w mojej mocy. To wszystko, czym jestem zainteresowany".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu