Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Jaka przyszłość Mercedesa?

Udostępnij na Facebook
19.11.2019 08:45, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 415

Nadal nie wiadomo, czy Mercedes pozostanie w Formule 1 po 2020 roku.

Toto Wolff wielokrotnie ostrzegał, że biorąc pod uwagę ostatnią dominację Mercedesa i zbliżający się koniec obowiązywania obecnej Concorde Agreement, nie jest pewne, że niemiecka ekipa zapisze się na kolejnych kartach Formuły 1.

Szef Mercedesa nie pojawił się w padoku podczas Grand Prix Brazylii, a jego absencja była łączona z zebraniem inwestorów i udziałowców koncernu Daimler [właściciela marek Mercedes-Benz, AMG, Smart, Maybach i Freightliner], na którym to spotkaniu miały zapaść decyzje dotyczące dalszych startów w Formule 1. Podczas spotkania w Londynie dyrektor generalny Mercedes-Benz, Ola Kallenius, zasugerował, że ​​spółka macierzysta zespołu z Brackley pozostaje zainteresowana uczestnictwem w F1.
 Kallenius ogłosił również, że Daimler szacuje wzrost oszczędności do 1,5 miliarda dolarów dzięki wdrożeniu środków takich jak redukcja zatrudnienia i odchodzenie od konwencjonalnych [spalinowych] jednostek napędowych na rzecz elektryfikacji - także w sporcie. Marka wystawi swój zespół w elektrycznej Formule E.


Zapytany o Formułę 1, Kallenius odpowiedział: "Wygraliśmy mistrzostwa świata sześć razy z rzędu. Jest to wyjątkowe osiągnięcie i wypełniło nasze założenia marketingowe. Dlatego należy to postrzegać jako bardzo opłacalną inwestycję".

Jednak plan oszczędnościowy Daimlera może zaszkodzić szansom Mercedesa na ponowne zakontraktowanie Lewisa Hamiltona na 2021 rok.
 W Brazylii sześciokrotny mistrz świata powiedział, że przygotowuje się do 'wejścia na ring' podczas intensywnych negocjacji nowej umowy.

Innym czynnikiem może być szef zespołu - Toto Wolff, a konkretnie spekulacje na temat jego odejścia z Mercedesa. Austriak jest wiązany z rolą następcy Chase Carey'a w Liberty Media.

"Oczywiście nie chcę, żeby Toto odchodził z Mercedesa, szczególnie jeśli ja pozostanę w tym sporcie" - powiedział Hamilton.

"Zawsze chcę, aby ludzie rozwijali skrzydła i wybierali w ich karierze, to co najlepsze, ale dla mnie ważne jest również, aby mieć pewność, że wszyscy chcą tego samego" - dodał Brytyjczyk.


Jeśli chodzi o samą obecność Mercedesa po 2020 roku, podczas weekendu w Brazylii wyciekła wiadomość, że zespół został już wystawiony na sprzedaż, a potencjalnymi zainteresowanymi mają być Roger Penske, oraz Dmitrij Mazepin.

Mazepin próbował kupić zespół Force India, ale przegrał z rodziną Stroll. Z kolei Penske w ostatnim czasie stał się właścicielem serii IndyCar oraz toru Indianapolis Motor Speedway. Obaj panowie mają potencjał finansowy i sporą ochotę na wejście do struktur Formuły 1, a sam Mercedes wydaje się w tej chwili być bardziej zainteresowany dostarczaniem silników innym ekipom, aniżeli wystawiać w pełni fabryczny zespół.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu