Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Jerez może zostać kolejnym gospodarzem Grand Prix Hiszpanii

Udostępnij na Facebook
19.11.2019 10:45, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 247

Włodarze toru i lokalni urzędnicy prowadzą już zaawansowane rozmowy dotyczące organizacji Grand Prix w latach 2021-2023.

Formuła 1 - Jerez może zostać kolejnym gospodarzem Grand Prix Hiszpanii

W przyszłym roku Hiszpania pozostanie w kalendarzu tylko dlatego, że szefowie Barcelońskiego toru zakończyli trwające 11 godzin negocjacje dotyczące rocznej umowy, która obejmowała rozszerzenie kalendarza do 22 wyścigów.

 

Ale w 2021 roku może nastąpić zmiana miejsc.

Powołując się na lokalne źródła, gazety El Mundo Deportivo i Marca twierdzą, że lokalni urzędnicy i szefowie toru Jerez - który był areną finału sezonu 1997 - rozmawiają z Liberty Media o trzyletniej umowie obejmującej lata 2021-2023.

Podobno umowa została już wstępnie podpisana z uwzględnieniem rocznej opłaty w wysokości 25 mln USD, uiszczonej przez rząd regionalny Junta de Andalucia.

Wstępna umowa zastała podobno zawarta podczas spotkania w Londynie pomiędzy hiszpańskimi urzędnikami a Chase Carey'em.


Burmistrz Jerez de la Frontera nie krył rozczarowania, że informacje o negocjacjach wyszły poza krąg zainteresowanych stron. Mamen Sanchez powiedział, że żałuje, iż informacje tak szybko przeciekły do ​​opinii publicznej.

"Rada pracuje od dwóch lat, aby Formuła 1 powróciła do Jerez" - powiedział gazecie Diario de Jerez.

"Chcę przypomnieć, że mamy umowę o zachowaniu poufności. Mam nadzieję i życzę sobie, aby wszelkie ambicje związane z przekazywaniem wiadomości do mediów nie przeszkodziły w dalszych negocjacjach" - dodał Sanchez.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu