Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

FIA skonfiskowała systemy Ferrari

Udostępnij na Facebook
20.11.2019 10:20, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 920

Skonfiskowane zostały układy paliwowe z trzech samochodów, tym z Ferrari.

Po dyrektywie FIA samochody Ferrari znacząco zwolniły, choć Mattia Binotto nie łączy tych spraw. Mimo to konkurencja podała to jako kolejny dowód, że coś się zmieniło i spadek osiągów w 'dziwny sposób' wystąpił właśnie w tym momencie.

Oczywiście Ferrari temu zaprzecza. W Brazylii czerwone samochody, z najlepszymi czasami w sektorach 1 i 3, ponownie pokazały, że są najszybsze na prostych, ale przewaga nie była już tak duża jak dwa wyścigi temu. W porównaniu do Red Bulla przewaga zmalała do 0,15 sekundy.

Binotto uzasadnił to, podobnie jak w Austin, ustawieniami samochodu. Tłumaczył, że strata w zakrętach była mniejsza niż zwykle, ale odbyło się to kosztem przewagi na prostych.

 

Jeszcze bez protestu, ale FIA prowadzi dochodzenie.

Szefowie Red Bulla oświadczyli w Brazylii, że nie złożą protestu przeciwko Ferrari.

"To jest teraz sprawa Mercedesa. Oni i tak wiedzą lepiej niż my, co dzieje się w Ferrari" - drwił z dyrektora sportowego Helmut Marko. "Mistrzowie świata nie widzieli powodu do protestu. Przede wszystkim osiągnęli to, co chcieli".

Niemniej jednak temat nie jest zamknięty. Teraz do gry nagle postanowiła włączyć się FIA.
 Po tym, jak długo utrzymywali pogląd, że wątpiący w legalność silnika i układu paliwowego Ferrari muszą złożyć oficjalny protest, jeśli chcieli zbadać czerwone samochody, najwyraźniej FIA teraz chce się oczyścić z plotek i pomówień o 'ciche wspieranie' zespołu z Maranello - które psują atmosferę w padoku.

Właśnie dlatego komisarze FIA ​​w Brazylii skonfiskowali części układu paliwowego z trzech samochodów. Układy zostały wymontowane z Ferrari, jednego z ich zespołów klienckich i samochodu spoza obozu Ferrari. Celem ma być dokonanie porównań.

 


FIA chce wyjaśnić i zamknąć sprawę.

Zdemontowane części obejmują przewody znajdujące się między czujnikiem przepływu paliwa, a silnikiem. W tym obszarze Red Bull podejrzewał Ferrari o zastosowanie nielegalnych 'obejść' pozwalających na dostarczenie większej ilości mieszanki benzyny i oleju do silnika.

Badanie zostanie przeprowadzone w laboratoriach FIA i prawdopodobnie potrwa kilka dni. Wyniki i decyzję na temat legalności układów Ferrari powinniśmy poznać jeszcze przed finałem sezonu w Abu Zabi.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu