Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Hulkenberg ponosi winę za wypadnięcie ze stawki - Jason Watt

Udostępnij na Facebook
21.11.2019 16:30, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 315

Jason Watt uważa, że nie jest zaskoczony, że kariera Nico Hulkenberga w F1 dobiega końca.

Po utracie miejsca w Renault na 2020 rok Hulkenberg liczył na starty w Haasie i Alfa Romeo, ale zamiast tego pożegna padok w następny weekend w Abu Zabi.

 

Watt - zwycięzca F3000 - mówi, że dziesięcioletnia 'kariera bez podium' Niemca nie jest powodem do dumy, ale mimo niechlubnego rekordu, osiągnął on całkiem solidną reputację poprzez dominację nad kolegami z drużyny w Force India.

"Następnie krzywa postępów gwałtownie się zatrzymała" - powiedział Watt w wywiadzie dla gazety Ekstra Bladet.

"Przez ostatnie pięć sezonów zwyciężał rywalizację w drużynie tylko raz".

"W 2018 roku wyglądał dobrze na tle Carlosa Sainza, więc byłem podekscytowany widząc go w tym roku w parze z Danielem Ricciardo" - dodał.

Watt uważa jednak, że forma Hulkenberga w 2019 roku poszła w złym kierunku, gdy kierownictwo zespołu dało mu jasny sygnał, że nie postawi na niego.

"Każdy Duńczyk pamięta, jak Magnussen stwierdził kiedyś, że Jolyon Palmer był szybszy po tym, gdy potwierdzono z nim umowę".

"Nie sądzę, żeby tak się stało z Hulkenbergiem, ale nie sądzę także, aby kontrowersyjnym było stwierdzenie, że Renault było bardziej zainteresowane Danielem Ricciardo".

Watt uważa, że ​​Haas odrzucił Hulkenberga na 2020 rok z powodu wysokich żądań płacowych. Uważa, że ​​to złe wieści zarówno dla amerykańskiego zespołu, jak i 32-letniego kierowcy.

"Nico nie byłby w Haasie problemem dla Kevina Magnussena w sytuacji, kiedy Romain Grosjean ma okresy głupich błędów. Tak więc - na litość boską - chciałbym zobaczyć Hulkenberga w 2020 roku obok Kevina" - dodał Watt.

"Teraz wydaje się, że Hulkenberg skończy w DTM lub Formule E. W mojej książce zasłużył sobie na taki los".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu