Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Red Bull wciąż wierzy w Gasly'ego - Horner

Udostępnij na Facebook
22.11.2019 09:00, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 238

Christian Horner także wspiera i wierzy w Pierre'a, mimo że zespół zdegradował francuskiego kierowcę w połowie sezonu.

Szef zespołu uważa, że Gasly zaakceptował przeniesienie do Toro Rosso z właściwym nastawieniem i to się opłaciło, ponieważ ukończył Grand Prix Brazylii na drugim miejscu.

"Pierre miał dwie opcje" - cytuje Hornera Speed ​​Week.

"Albo mógł opuścić głowę, albo być wdzięczny, że wciąż jest w Formule 1 i uznać resztę sezonu za szansę - ponieważ Red Bull wciąż w niego wierzy".

"Gdybyśmy uważali, że nie jest odpowiednią osobą dla Red Bulla, pozwolilibyśmy mu odstąpić od umowy latem".

"Nadal wierzymy w jego talent, dlatego wciąż jest w naszej grupie kierowców".

Horner przyznał, że gwałtowny wzrost formy Gasly'ego, odkąd opuścił mocniejszą drużynę Red Bulla, uzasadnia decyzję o zdegradowaniu go na korzyść debiutanta Alexa Albona.

"Myślę, że nowy rozdział z Toro Rosso był dla niego ulgą" - powiedział.

"Przyszedł do nas z dwoma wypadkami podczas testów zimowych z tyłu głowy - najwyraźniej oczekiwania były zbyt wysokie. Nie było mu łatwo".

"Niektóre wyścigi naprawdę mu się nie udawały, a wy [media] wywieraliście na niego dodatkową presję. Presja rosła i rosła, i pomyśleliśmy, że nadszedł czas, aby ją z niego zdjąć".

"Miło widzieć, jak powraca do swoich prawdziwych umiejętności w Toro Rosso. Widać, że jeździ bardziej swobodnie" - dodał Horner.


Szef Toro Rosso - Franz Tost - zgadza się, mówiąc francuskiemu Auto Hebdo, że Gasly odnalazł się niemal natychmiast w jego zespole po usunięciu z Red Bulla.

"Od razu poczuł się komfortowo w naszym zespole" - powiedział. "Znamy się od dawna i inżynierowie też go znają - to bardzo pomogło".

"Ponadto nasz samochód jest trochę łatwiejszy w prowadzeniu niż Red Bull, a Honda poczyniła postępy pod względem zużycia paliwa".

"Nasze wyniki i wyniki Pierre'a stale się poprawiają" - dodał Tost.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu