Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Drzwi Red Bulla nie są zamknięte dla Gasly’ego

Udostępnij na Facebook
26.11.2019 12:34, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 166

Christian Horner uważa, że degradacja francuskiego kierowcy była konieczna by odbudować jego formę i zapewnia, że w przyszłości zawodnik może być kandydatem do Red Bulla.

Pierre Gasly wypadł z głównego składu Czerwonych Byków po bardzo słabej pierwszej połowie sezonu. Zastąpiono go Alexandrem Albonem, który zostanie w ekipie na przyszły rok. Christian Horner przekonuje jednak, że Gasly nie został skreślony.

,,Ma kontrakt na 2020, więc dostał szansę, by udowodnić swoją wartość w oczach Red Bulla” – mówił.

Szef zespołu wyjaśnił, dlaczego postanowiono o degradacji Gasly’ego.

,,Różnica między kierowcami rosła. Wystarczyło przyjrzeć się jego mowie ciała, temu, jak jego ramiona opadały coraz niżej i niżej. Musieliśmy reagować, żeby mógł odbudować swoją pewność siebie.”

Jednocześnie Horner nie ukrywa zadowolenia z postępów Albona i wierzy, że tajski zawodnik powinien był w Brazylii sięgnąć po podium. Kierowca był bliski tego celu, ale jego szanse na finisz w czołowej trójce zostały zaprzepaszczone po tym, jak zderzył się z nim Lewis Hamilton.

Szef Red Bulla przyznał, że rozumie, jak ciężkim wyzwaniem jest jazda w jednym zespole z kierowcą pokroju Maxa Verstappena.

,,Max i Lewis to prawdopodobnie obecnie najtrudniejsi partnerzy zespołowi, jakich można mieć. Każdemu w stawce ciężko jest się z nimi ścigać.”

Gasly bez presji Red Bulla i bez Verstappena po drugiej stronie garażu rzeczywiście zdaje się odbudowywać reputację. W Brazylii ukończył wyścig na drugim miejscu, za byłym zespołowym kolegą.

,,Znów widzimy prawdziwego Pierre’a. Zawsze w niego wierzyliśmy. Gdyby został w Red Bullu, mógłby się nie pozbierać” – twierdzi Helmut Marko.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu