Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Hamilton z pierwszego pola w Abu Zabi

Udostępnij na Facebook
30.11.2019 15:15, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 733

Kierowca Mercedesa wygrał ostatnie tegoroczne kwalifikacje. Drugi czas wykręcił Valtteri Bottas, a podium uzupełnił Max Verstappen.

Formuła 1 - Hamilton z pierwszego pola w Abu Zabi

Lewis Hamilton od początku dyktował tempo. W pierwszej części sesji wykręcił czas 1:36,231, wyprzedzając Maxa Verstappena oraz Valtteriego Bottasa. Fin przeskoczył zespołowego kolegę, ale w samej końcówce na prowadzenie ponownie wyszedł Brytyjczyk. Reprezentantów Mercedesa ostatecznie podzielił jeszcze Alexander Albon.

Z drobnymi problemami borykał się Sebastian Vettel, który zaliczył obrót w ostatnim zakręcie. Do groźniejszej sytuacji doszło w alei serwisowej. Danił Kwiat został wypuszczony z garażu tuż przed przejeżdżającym Romainem Grosjeanem. Francuz musiał ratować się gwałtownym skrętem w bok, między kierowcami nie doszło jednak do kontaktu.

W Q2 ostatnim mierzonym okrążeniem Charles Leclerc wyszedł na prowadzenie przed kierowców Mercedesa, jednak w kolejnym segmencie Ferrari nie zdołało zawojować czołówki. Pierwsze miejsce aż do końca utrzymał Hamilton. Verstappen popełnił niewielki błąd w końcówce, przed co nie tylko nie zdołał wyprzedzić Brytyjczyka, ale i spadł również za Bottasa. Mimo to Holender ustawi się jutro w pierwszym rzędzie z powodu kary nałożonej na Fina. Bottas z powodu wymiany silnika zacznie jutrzejsze zmagania z końca stawki. Miejsca za podium zajęli Leclerc oraz Vettel, za którymi ustawi się jutro Alexander Albon.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu