Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ferrari z karą, ale z zachowanym podium

Udostępnij na Facebook
01.12.2019 20:04, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 475

Na Scuderię nałożono karę finansową za przekazanie FIA niepoprawnych danych odnośnie ilości paliwa w samochodzie Charlesa Leclerca.

Monakijczyk dostał się pod lupę sędziów po tym, jak przed wyścigiem na Yas Marinie skontrolowano poziom paliwa w baku jego bolidu. Okazało się, że ilość paliwa różniła się od tej, którą zadeklarowało Ferrari. Kierowcę dopuszczono do startu, dopiero po zakończeniu Grand Prix Abu Zabi sędziowie wysłuchali wyjaśnień ekipy. Charlesowi Leclercowi groziła dyskwalifikacja, ale ostatecznie udało mu się zachować zdobyte podium. Sprawa skończyła się karą finansową.

,,Różnica między poziomem paliwa znajdującym się w bolidzie z numerem 16 oraz poziomem paliwa określonym w oświadczeniu ekipy wynosiła 4,88 kg. Tym samym deklaracja zespołu była nieścisła. To naruszenie dyrektywy technicznej i złamanie artykułu 12.1.1. Międzynarodowego Kodeksu Sportowego. Sędziowie nakładają na zespół karę w wysokości 50 tysięcy euro” – przekazano.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu