Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

To było trochę jak Kreisliga - Vettel

Udostępnij na Facebook
03.12.2019 09:30, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 244

Sebastian Vettel skrytykował Formułę 1 za brak DRSu w finale sezonu.

Przez pierwsze 20 okrążeń w Abu Zabi system wspomagania wyprzedzania nie był włączony przez kontrolę wyścigu. Dyrektor wyścigowy - Michael Masi - poinformował, że powodem awarii był niesprawny serwer, który wymagał ponownego uruchomienia.

"To było trochę jak Kreisliga" - powiedział Vettel, porównując ściganie się bez DRSu do jednego z najniższych poziomów niemieckiej ligi piłkarskiej.

"Nie wiem, jak to się mogło stać. Być może dlatego, że w tym sporcie prawie nie ma pieniędzy na naprawy sprzętu" - dodał sarkastycznie kierowca Ferrari.


Daniel Ricciardo poszedł o krok dalej, twierdząc, że awaria DRSu pokazała, dlaczego Formuła 1 nadal potrzebuje sztucznego systemu wyprzedzania i przyspieszania.

"Sytuacja pokazuje, że DRS jest po prostu niezbędny na niektórych torach" - dodał kierowca Renault.

"Możesz bez niego żyć na Monzie, ale nawet jeśli niektórzy uważają, że to zbyt sztuczne - z samochodami i prędkościami, które mamy, potrzebujemy DRS".

"Boże, ocal DRS!" - zaśmiał się Australijczyk podczas spotkania z dziennikarzami.

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu