Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2020-03-15
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ricciardo nie poprawił Renault - Olav Mol

Udostępnij na Facebook
09.12.2019 17:10, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 306

Doświadczony i szanowany komentator Formuły 1 zakwestionował dotychczasowy wkład Daniela Ricciardo w projekt Renault.

Po rozczarowującym pierwszym sezonie z francuskim zespołem, Renault zwolniło swojego wieloletniego szefa technicznego, Nicka Chestera. Chester został uznany winnym porażki, jaką była przegrana z McLarenem w klasyfikacji konstruktorów.

 


"Postępy, jakie osiągnęliśmy w zakresie silnika, są wyraźne" - stwierdził Cyril Abiteboul w wywiadzie dla Speed ​​Week - "ale wady w konstrukcji samochodu nadal się pojawiały".

Także Ricciardo, który pod koniec 2018 roku przeszedł z Red Bulla do Renault, przyznaje, że 2019 rok nie był wystarczająco dobry.

"Ważne, że przynajmniej obroniliśmy piąte miejsce" - powiedział. "Utrata miejsca na rzecz naszego klienta silnikowego była dodatkowym ciosem w twarz zarówno pod względem finansowym, jak i motywacyjnym".

"Muszę zadbać o to, by chłopcy wrócili zmotywowani po zimie" - dodał Ricciardo, cytowany przez Auto Motor und Sport.

Pomimo słabego sezonu, szef sportowy - Alan Permane - twierdzi, że celem na 2020 rok jest czwarte miejsce.

"McLaren zrezygnował z 2018 roku, aby uzyskać lepszą pozycję w 2019. I udało im się osiągnąć sukces" - powiedział. "Nie mogli tego zrobić w tym roku, więc w przyszłym nie będą już tak mocni".

"Czwarte miejsce musi być i jest naszym celem".


Jednocześnie Renault postrzega nowe przepisy na 2021 rok jako doskonałą okazję do złapania najlepszych drużyn. "Rozwój konstrukcji na 2021 rok będzie oparty głównie na symulatorze" - wyjaśniał Chester, jeszcze przed zwolnieniem z pełnionej w Renault funkcji.

 


Co do samego Ricciardo, holenderski komentator - Olav Mol - nie jest do tej pory przekonany co do przydatności Australijczyka w Renault.

"Bycie klaunem w padoku nie wystarczy?" - pytał w holenderskiej publikacji Formule 1 Mol.

"W Brazylii przebijał się do przodu z samego końca stawki, ale poza tym nie widziałem wystarczającej liczby prawdziwych manewrów. Nie widziałem także, żeby znacząco poprawiał Renault" - dodał Mol.

"Moim zdaniem powinien być mniej wesoły i uśmiechnięty, a zamiast tego częściej uderzać pięściami w stół".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2020 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu