Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2020-03-15
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Red Bull przygotowuje się do oficjalnego oprotestowania kary nałożonej na Ferrari - Marko

Udostępnij na Facebook
10.12.2019 08:00, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 641

Dr Helmut Marko uznał karę w wysokości 50,000 euro za żart ze strony FIA.

Jeden z najważniejszych ludzi w Red Bullu przyznał, że zespół zamierza oprotestować wynik śledztwa FIA ​​w sprawie nieprawidłowej ilości paliwa zadeklarowanej przez Ferrari przed ostatnim wyścigiem sezonu.

"Zrobimy to, aby rzeczy nie zostały zmiecione pod dywan".

Red Bull odegrał kluczową rolę w spekulacjach na temat legalności jednostki napędowej Ferrari w 2019 roku, która poprzedziła szereg technicznych dyrektyw, które zdawały się zmniejszyć wydajność silnika włoskiego zespołu pod koniec sezonu.

Doktor Marko zgadza się z Josem Verstappenem, że ​​błędne oświadczenie Ferrari dotyczące ładunku paliwa na pokładzie samochodu Charlesa Leclerca podczas finałowego Grand Prix było wyraźnym naruszeniem przepisów i nie może tu być mowy o pomyłce.

"Zasady są jasne, a to było oczywiste naruszenie przepisów" - powiedział w wywiadzie z Auto Bild Marko. "Łagodna kara za to przestępstwo była żartem ze strony FIA".

Marko odrzuca także twierdzenie, że rywale Ferrari są oportunistyczni, jeśli chodzi o wypowiedzi na temat jednostki napędowej włoskiego zespołu.

"Chodzi o uczciwość, przestrzeganie zasad i równe traktowanie wszystkich zespołów".

"Silnik Ferrari został zbadany w kilku obszarach, które prawdopodobnie znajdują się poza jakąkolwiek szarą strefą, ale nic nie zrobiono, aby nakreślić jasne ramy przestrzegania przepisów. Sprawdzono tylko to, co było legalne i nie szukano głębiej" - wyjaśnił Marko.

Marko ostrzegł, że konfrontacja Red Bulla z Ferrari może nasilić się w 2020 roku.

"Jeśli podejrzewamy, że są jakieś nieprawidłowości, powinniśmy zdecydowanie zaprotestować i to zrobimy, a wtedy Ferrari będzie musiało ujawnić wszystko, a FIA odpowiednio sobie z tym poradzić" - powiedział Austriak.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2020 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu