Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2020-03-15
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Orlen sponsorem tytularnym Alfy Romeo

Udostępnij na Facebook
01.01.2020 12:21, autor: AgaKaźmierczak, wyświetleń: 1105

PKN Orlen został sponsorem tytularnym stajni Alfa Romeo. Robert Kubica został kierowcą rezerwowym ekipy.

Nie Haas, nie Racing Point, a Alfa Romeo. Robert Kubica zostaje w Formule 1, lecz jako kierowca rezerwowy Alfy. Firma PKN Orlen podpisała długoterminową umowę z ekipą i zostanie jej sponsorem tytularnym. Stajnia od sezonu 2020 będzie nosiła nazwę Alfa Romeo Racing Orlen.

"Nowa ekscytująca współpraca z PKN Orlen jest wyrazem woli obu stron. To dowód ambicji naszego wspólnego projektu i chęci konkurowania na szczycie F1. Z przyjemnością witamy Roberta w domu i nie możemy się doczekać rozpoczęcia z nim współpracy. Jest kierowcą, którego nie trzeba przedstawiać. Jest jednym z najbardziej błyskotliwych w swoim pokoleniu i tym, który pokazał prawdziwe znaczenie ludzkiej determinacji w walce o powrót do wyścigów. Jego opinia będzie nieoceniona, ponieważ będziemy nadal naciskać na to, by nasz zespół znalazł się na czele stawki" - komentuje szef Alfy Romeo, Frédéric Vasseur.

 

 

"W sporcie jak i w biznesie konsekwencja ma kluczowe znaczenie. Kiedy w ubiegłym roku wspieraliśmy powrót Roberta Kubicy do F1 wiedzieliśmy, że tworzymy historię dla tego sportu, ale i otwieramy nowy rozdział w historii marki Orlen. Ostatni sezon przekroczył nasze oczekiwania w kontekście korzyści uzyskanych dzięki obecności w najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie. Suma wartości naszego logo po 16 wyścigach przekroczyła 110 milionów złotych. Znacząco zwiększyliśmy także zyski sieci detalicznej" - powiedział Daniel Obajtek, prezes Orlenu. "Dzisiaj robimy kolejny bardzo ważny krok. Łączymy się z zespołem o ogromnej tradycji i historii. Robert, jeden z najszybszych kierowców na świecie, pozostaje naszym ambasadorem."

"Bardzo się cieszę, że rozpoczynam nowy rozdział w mojej karierze, dołączając do zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Ten zespół zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i cieszę się, że wciąż widzę tu kilka znajomych twarzy sprzed lat spędzonych w Hinwil. Czas i okoliczności są oczywiście różne, ale jestem przekonany, że znajdę taką samą i determinację głód sukcesu. Nie mogę się doczekać, aby pomóc zespołowi zrobić kolejny krok naprzód" - komentuje Robert Kubica.


Wasze komentarze (5) Dodaj komentarz
~gość / 2020-01-03 08:36:10
Tiaaa 10 procent. To w takim razie każdy tak może powiedzieć. Jestem genialnym kierowca menadżerem mentorem projektantem ale zespół wykorzystuje tylko 10 procent tego co ja wnosze. Bez przesady rozumiem gierki każdy Gra o swój image każdy koloryzuje ale wiliams co roku mówi że będzie jeszcze lepszy i co roku jest jeszcze gorzej a Robert niestety brak w tym udział. Miał szansę i debiutującego kierowcę za partnera a jednak nie wygral ani razu w kwalifikacjach. Takie coś nie zdążyło się w innym zespole. I owszem Gortat bolid itp ...ale oni swego czasu się zamienili bolidami i też jakoś nic to je dało . Robert jest dobry do ruszania kierownica i nadaje się do dtm czy rajdów ale F1 to teraz tyle technologii guzików na kierownicy i każdy ułamek sekundy ma.znaczenie w tym sporcie a on jedną ręką nie jest w stanie prowadzić i obsługiwać klawiatury. On się niestety nie nadaje do F1 i mówię niestety bo owszem szkoda mi go. cytuj
~Miki / 2020-01-02 17:33:42
Gość z 07:59:06
Weż chłopie przestań bredzić cytuj
~gość / 2020-01-02 12:49:06
troche wiecej wiary w roberta cytuj
~gość / 2020-01-02 07:59:06
~gość: Napewno mnie znienawidziscie ale jeśli Robert mówi o pomocy i rozwoju zespołu to wystarczy popatrzeć na ostatnie 2 lata w wiliamsie. Podobno to on rozwijał projekt bolidu w 2018 na 2019 i na początku sezonu a w zasadzie jeszcze przed rozpoczęciem mówił jaki to postęp ekipa zrobiła i wogole. Iże teraz wiliams robi krok na przód ...no a wyszło jak wyszło. Więc niestety z całym szacunkiem i sympatią i gratulacjami że wogole facet się pozbierał i wrócił do sportu ale .. pompowanie balonika niestety czas start.

W jednym z ostatnich wywiadów Robert powiedział ze Wiliams wykorzystal może ok 10 % tego co im przekazywał. cytuj
~gość / 2020-01-01 22:21:55
Napewno mnie znienawidziscie ale jeśli Robert mówi o pomocy i rozwoju zespołu to wystarczy popatrzeć na ostatnie 2 lata w wiliamsie. Podobno to on rozwijał projekt bolidu w 2018 na 2019 i na początku sezonu a w zasadzie jeszcze przed rozpoczęciem mówił jaki to postęp ekipa zrobiła i wogole. Iże teraz wiliams robi krok na przód ...no a wyszło jak wyszło. Więc niestety z całym szacunkiem i sympatią i gratulacjami że wogole facet się pozbierał i wrócił do sportu ale .. pompowanie balonika niestety czas start. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2020 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu