Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2020-03-15
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Briatore: Verstappen powinien nauczyć się trzymać gębę na kłódkę

Udostępnij na Facebook
14.01.2020 08:10, autor: AgaKaźmierczak, wyświetleń: 273

Flavio Briatore, były szef zespołu Renault radzi Verstappenowi, by ten czasem się nie odzywał.

Po tym, jak Red Bull potwierdził podpisanie umowy z Verstappenem na kolejne lata, Flavio Briatore stwierdził, że ekipa jest teraz dobrze przygotowana na przyszłość.

"To zespół, który zawsze jest na dobrej drodze" - powiedział. "Ale teraz, gdy Honda jest również stałą siłą w zespole, zmniejsza się niepewność dotycząca mocy i niezawodności silnika. Jednak Red Bull obawia się utraty Hondy" - dodał.

Zawarcie długoterminowej umowy z Maxem jest jednak zdecydowanie dobrym posunięciem dla Red Bulla.

"Miło jest go widzieć w Red Bullu, gdzie znajduje się na szczycie stawki i teraz będzie tam długo. Jeździ naprawdę szybko, wie, jak ciągle się doskonalić i często kradnie show" - powiedział Briatore. "Ale Verstappen musi też nauczyć się trzymać gębę na kłódkę" - dodał odnosząc się w szczególności do komentarzy Maxa na temat nielegalnych silników Ferrari. "Mógłby sobie odpuścić te oskarżenia o oszustwo. Po pierwsze, to nie od niego zależy, czy wypowiadać tego typu oświadczenia. Po drugie, cała ta historia była niedokładna."

Panuje powszechne stwierdzenie, że nie należy trzymać dwóch kogutów w jednym kurniku, ale Briatore chętnie sparowałby Verstappena i Leclerka w Ferrari.

"Gdybym tworzył zespół, chciałbym aby Leclerc i Verstappen jeździli w jednej ekipie. To dwa zjawiska, dzięki którym można wygrać każde GP i mistrzostwo świata w ciągu kolejnych dziesięciu lat" - stwierdził.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2020 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu