Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2020-03-15
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Pieniądze mogą skłócić Hamiltona z Mercedesem - Horner

Udostępnij na Facebook
07.02.2020 10:30, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 577

Christian Horner stwierdził, że przeciągające się negocjacje dotyczące przyszłego wynagrodzenia mogą zrujnować siedem lat udanej współpracy Mercedesa z Lewisem Hamiltonem.

W czasie współpracy z Mercedesem 35-letni brytyjski kierowca wygrał pięć ze swoich sześciu mistrzostw świata, ale podobno Hamilton stoi obecnie w obliczu przeciągających się negocjacji dotyczących wartości jego kontraktu po 2020 roku.

 

Szef Red Bulla wykluczył przejście Hamiltona do jego zespołu argumentując, że mają już Maxa Verstappena, który rokuje na kolejnego multi-mistrza Formuły 1.

"Nie pasowałby do naszego programu, a poza tym Max robi u nas świetną robotę" - powiedział Horner.

"Logicznym wnioskiem byłoby to, że Lewis pozostanie z Mercedesem - jeśli tylko będą w stanie uzgodnić warunki kontraktu" - dodał.

"Mercedes będzie chciał go zatrzymać, ale istnieje kwestia finansów. W tej chwili sektor motoryzacyjny znajduje się pod ogromną presją, a kiedy dokonuje się zwolnień w fabrykach, trudno uzasadnić rekordowe pensje dla kierowców".

Uważa się, że Mercedes jest gotowy zapłacić 50 milionów dolarów rocznie za 2021 i 2022 rok, ale Hamilton zwrócił się do szefostwa z wyższą kontrofertą.

"Pieniądze mogą skłócić Hamiltona z Mercedesem, kończąc tę wieloletnią przyjaźń".

"Lewis zna swoją wartość" - powiedział Horner. "Jest wybitnym kierowcą, który ma swoją cenę lub wartość i sądzę, że Mercedes to rozumie".


Horner wątpi także prawdopodobieństwo przeprowadzki Hamiltona do Ferrari, mimo że sześciokrotny mistrz świata spotkał się z Johnem Elkannem w zeszłym sezonie.

"Bernie Ecclestone zawsze mówił, że kierowcy chcą zakończyć karierę w Ferrari, ale może być inaczej w przypadku Lewisa" - powiedział.

"Przez cały czas swojej kariery cechował go niekonwencjonalny styl życia i wydaje się być szczęśliwy w otoczeniu, w którym się znajduje. A jeśli jest to środowisko najbardziej konkurencyjne, dlaczego miałby chcieć to zmienić ze względu na jazdę w czerwonych barwach?".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2020 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu