Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2020-03-15
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Zaszły ogromne zmiany, ale efekty są widoczne - Budkowski

Udostępnij na Facebook
20.02.2020 08:00, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 327

Marcin Budkowski przyznaje, że Renault wychodzi z burzliwego okresu.

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zespół został wielokrotnie skrytykowany we francuskich mediach za słabo przepracowaną zimę i mało ambitne cele na 2020 rok. W tej sprawie zabrał głos dyrektor wykonawczy zespołu z Enstone. Marcin Budkowski przyznał, że niepokoje wywołały problemy napotkane podczas projektowania nowego samochodu.

Rzeczywiście, choć wszyscy byli zadowoleni z postępów prac nad silnikiem w zeszłym roku, podwozie wyglądało o wiele gorzej. W Renault nie musiano długo szukać winnych i w trybie natychmiastowym Dirk de Beer zastąpił Petera Machina na stanowisku szefa aero, a chwilę później Pat Fry dyrektora technicznego - Nicka Chestera. Fry, który przeprowadził się do Renault z McLarena, zaczął pracę dopiero w tym miesiącu.

„Pierwotna koncepcja została ustalona z poprzednim dyrektorem technicznym i innym szefem aerodynamiki. Okłamałbym cię, gdybym powiedział, że absolutnie nie ma różnicy zdań” - cytuje Budkowskiego The Race.

„Zawsze istnieje różnica zdań, różne poglądy i jestem pewien, że gdyby Pat [Fry] był już w tym czasie dyrektorem technicznym, mógłby dokonać nieco innych wyborów”.

„Nie oznacza to, że dokonane wybory były niewłaściwe. Po prostu był to burzliwy rodzaj jesieni i zimy”.

„Nie powiem ci, że nic to nie zmieniło w naszej organizacji. Zaszły ogromne zmiany, ale efekty są widoczne”.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2020 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu