Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Tajemnica "wersji beta" F10 rozwiązana?

Udostępnij na Facebook
02.02.2010 10:46, autor: Dawid Prokopowicz, wyświetleń: 2428

Tajemnica "wersji Beta" F10, o której rozpisują się media" nazywa się Giuseppe Azzollini.
Słowem wyjaśnienia: kilka dni temu we włosko-brytyjskiej prasie pojawiły się sugestie, jakoby w Scuderia Ferrari trwały zaawansowane prace nad alternatywą dla F10 [wersją beta], gdzie obszarem największych zmian miała być aerodynamika. Tymczasem pojawiło się - dodajmy: na łamach ferrarif1forum - sugerowane wyjaśnienie owego "zamieszania." A nazywać ma się ono Giuseppe Azzollini.

Kim jest Giuseppe Azzollini? To Włoch, który w grudniu 2009 roku przeszedł z  formalnie już nieistniejącego zespołu Toyoty F1 do Ferrari. W japońskim teamie pełnił funkcję inżyniera CFD. Warto nadmienić, zę Azzollini legitymuje się doktoratem [uniwersytet w Newcastle] z aerodynamiki.

Otóż, sugeruje się, że wraz z opuszczeniem Kolonii Giuseppe "przemycił" [intelektualnie] model dyfuzora, który Toyota miała zastosować w sezonie 2010 [czyli w chwili obecnej posiada go również Stefan GP :P] Sęk w tym, że w grudniu 2009 Ferrari było już w zaawansowanym stadium rozwoju F10, jako że w połowie ubiegłego sezonu zrezygnowano z prac rozwojowych nad F60, całkowicie przenosząc siły na projekt ze stemplem 2010. Wdrożenie rozwiązania "Toyoty" wymagałoby znacznych modyfikacji F10. I tu miała narodzić się sugestia prasy [dziennikarz Alberto Antonini] o pracach nad wersją beta bolidu. Pojawiły się informacje, że podstawą do zmian w maszynie Ferrari jest niezadowolenie z efektów wielomiesięcznej pracy nad F10.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~gość / 2010-02-02 12:09:18
To by miało sens.Ferrari teraz jeździ na pustym zbiorniku żeby utwierdzić wszystkich że są w znakomitej formie a tak naprawdę są słabi i czekają na poprawiony bolid. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu