Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Petrov - płatny inaczej

Udostępnij na Facebook
24.03.2010 10:30, autor: Dawid Prokopowicz, wyświetleń: 2767

Menadżerka rosyjskiego kierowcy Renault F1, Oksana Kosaczenko, przyznaje, że określanie Petrova mianem "płatnego kierowcy" nie oddaje jego faktycznego powiązania z ekipą z Enstone.
Choć powszechnie utrzymuje się, że fotel R30 kosztował stronę rosyjską 15 milionów euro, Kosaczenko przyznaje, że Petrova łączy z Renault "głębsza" więź niż tylko liczona w ilości zer na koncie Enstone.
"Vitalij znalazł się w F1 nie ze względu na pieniądze, a z uwagi na taką a nie inną strategię biznesową wielu firm oraz dzięki swemu talentowi. Gdy Renault pogłębiało swoją współpracę z Avtovazem, [Petrov] znalazł się w idealnej sytuacji.
Rosjanka miała również potwierdzić, że jej klient może liczyć na 'finansowe wsparcie przyjaciela ojca':
"Odrzucaliśmy wiele ofert składanych Vitalijemu, gdy tylko okazywało się, że zespołowi [oferującemu fotel] zależało nie na samym kierowcy, a na jego pieniądzach." [O. Kossaczenko, WirtschaftsBlatt]


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu