Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

800-setne Grand Prix Ferrari

Udostępnij na Facebook
26.05.2010 18:27, autor: Mobex, wyświetleń: 3286

Grand Prix Turcji na Istanbul Park będzie jubileuszowym 800-setnym wyścigiem Czarnego Rumaka z Maranello w Formule Jeden.
Ferrari jest jedynym teamem w obecnej stawce F1 pamiętającym rywalizację w pierwszym sezonie Mistrzostw Świata w 1950 roku. Zespół co prawda nie brał udziału w GP Wielkiej Brytanii, uznanym za pierwszy wyścig w historii F1. Enzo Ferrari wystawił swój team "dopiero" na czasu kolejnego w kalendarzu GP Monako 21 maja 1950 r.

Warto pamiętać, że osiemsetny wyścig z cyklu Grand Prix Formuły Jeden odbył się w Singapurze w sezonie 2008. Team z Maranello swój jubileusz będzie miał okazję świętować dopiero teraz - w Istambule - z powodu nieobecności w kilkunastu wyścigach.

Fernando Alonso dumny z roli kierowcy zespołu w tak podniosłym GP:
"Istambuł będzie dla nas bardzo ważnym wyścigiem, nie tylko w kwestii mistrzostw, lecz również ze względu na historię Ferrari, ponieważ będzie to osiemsetne Grand Prix Scuderii." [F. Alonso]


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu