Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Brazylii 2019-11-17
f1 - GP Brazylii
Przelotny deszcz

22°C

16 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Robert Kubica na konferencji

Udostępnij na Facebook
29.07.2010 20:22, autor: Dawid Prokopowicz, wyświetleń: 3708

Co powiedział Robert Kubica podczas dzisiejszej konferencji prasowej na Hungaroring. Pełny zapis wypowiedzi polskiego kierowcy poniżej.
Robert, ten wyścig uznajesz za swój domowy, czyż tak?
"Tak. To najbliższy Polsce wyścig. Przybywa tutaj wielu [polskich] kibiców. A ponieważ nie zanosi się na Grand Prix Polski to uważam, że Węgry mogę nazywać moim domowym wyścigiem.
Sporo jest tutaj Polaków?
"Jak na razie jeszcze nie, ale spodziewam się, że będzie ich całkiem sporo. Myślę, że najliczniejszą grupę kibiców na Węgrzech stanowią Polacy i Finowie i dlatego możemy spodziewać się niemało naszych kibiców."
Sugerowałeś wcześniej, że ten obiekt może być dla was dobry. Może nie aż tak dobry jak Monako, ale to przecież prawie jak tor uliczny wpisany w wiejski krajobraz. Tak przynajmniej przedstawiano to w mediach...
Sądzę, że możemy tu zbliżyć się do czołówki. Specyfikacja tego toru lepiej odpowiada naszemu bolidowi. Sporo rzeczy się jednak zmieniło od czasu Monako, wszystkie samochody zyskały na rozwoju. Większość wyposażona jest w kanał-F, mimo iż na Węgrzech nie będzie on aż tak bardzo istotny. Tak czy inaczej, uznaję to [kanał-F] za sporą korzyść. Bolidy są dziś nieco inne niż wtedy, więc zobaczymy.
Mówi się, że silniki Renault tracą na mocy. Czy ty również jesteś takiego zdania?
Cóż, trudno stwierdzić. Z liczb wynika, że brakuje nam mocy [w porównaniu do V8 konkurencji], ale jak wiele i jaki ma to wpływ [na osiągi], to jest to dla mnie niemożliwe do rozsądzenia. Nie jest to jednak żaden sekret, że silniki Renault już nie pierwszy rok nie należą do najmocniejszych."
Czy zakaz dotyczący team orders powinny zostać wykreślony z regulaminu? Jakie jest Wasze zdanie?
"To wcale nie jest takie proste. Wszyscy my pracujemy dla dobra naszych zespołów i to jest najważniejsze....dopóki nie przestanie się to podobać którejś ze stron. Jeśli pojawia się szansa czy okazja na umożliwienie zespołowi uzyskania lepszego rezultatu czy poprawy miejsca w klasyfikacji, normalne jest, że jest ci polecone, abyś tak zrobił.
"To całkiem normalne, że tak właśnie się zachowasz. To bardzo proste. Wiem, że nie zawsze łatwo jest puścić przodem twojego kompana z zespołu, ale czasami właśnie tego potrzebuje zespół. I tak właśnie to wygląda - od wielu lat. Myślę, że jedynym sposobem na zapobieżenie temu jest zabronienie wyprzedzania kolegi z teamu, ale to niewykonalne. Było tak dziesięć lat temu, będzie tak i za dziesięć lat."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu