Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Współpraca Lotusa z Renault zależna od Coswortha

Udostępnij na Facebook
07.09.2010 13:38, autor: Dawid Prokopowicz, wyświetleń: 2214

Jak podaje dziś Autosport, możliwość zawiązania współpracy technologicznej Renault i Lotusa Racing uwarunkowana jest zgodą Coswortha na przedterminowe odstąpienie od kontraktowych zobowiązań z malezyjską ekipą.
'Przeszkodą' w przystąpieniu Lotusa do współpracy z francuskim producentem w 2011 miałby być ważny kontrakt stajni w Hingham z Cosworthem. Jeśli brytyjski dostawca przystanie na prośbę Lotusa i odstąpi od wiążącej obie strony - do 2012 włącznie - umowy, nawiązanie współpracy z Renault nie będzie miało przeszkód prawnych.

Autosport podaje, że zespół Tony'ego Fernandesa pragnął zastąpić standardowe układy - przeniesienia napędu, skrzyni biegów - mniej zawodnymi. Konkurencyjna oferta Renault miała mieć jednak charakter wiązany - dostawa elementów tylko w pakiecie z V8 z logo diamentu. Stan rozmów pomiędzy stronami nie jest znany. W przypadku negatywnej odpowiedzi Coswortha, Lotus będzie mógł podjąć temat możliwej współpracy z Renault datowanej nie wcześniej niż od sezonu 2013.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
7309acmey1 [komentarzy: 1671] / 2010-09-07 14:16:34
Moim zdaniem Cosworth się nie zgodzi na rozwiązanie umowy chyba, że za odpowiednią rekompensatę finansową na co Lotusa raczej nie stać. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu