Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Liuzzi: Nie płaciłem za fotel i płacić nie będę

Udostępnij na Facebook
23.02.2011 10:31, autor: Dawid Prokopowicz, wyświetleń: 1908

Vitantonio Liuzzi potwierdza fakt rozmów z HRT na temat ewentualnego przejęcia sterów F111 w sezonie 2011, ale też zaprzecza, jakoby nosił się z zamiarem zapłacenia za miejsce u boku Naraina Karthikeyana.
Czy wolałbyś ścigać się jako kierowca HRT czy może wybrałbyś posadę kierowcy testowego w którymś z bardziej renomowanych teamów?
To zależy od tego, o jakim zespole mowa, to zależy od warunków, okoliczności i możliwości. W obecnej Formule Jeden wszystko jest bardzo ważne, rzeczy zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Na dzień dzisiejszy, nic nie jest jeszcze postanowione. Rozmawiamy i słuchamy, a w przeciągu następnych dni zobaczymy, co się wydarzy.
Czy HRT szuka kierowcy z budżetem, który pomógłby im w tym roku?
Całkiem sprawnie rozmawiają i rozglądają się za sponsorami, więc jest szansa na zwiększenie potencjału budżetowego zespołu oraz wzmocnienie jego procesu rozwojowego. Zgaduję, że woleliby kierowcę, który przyniesie im kasę, ale ze mną tak nie jest - nigdy tego nie robiłem i nie mogę sobie pozwolić na to, by teraz zacząć. Wnoszę swoje doświadczenie, szybkość i pewne jest, że zrobię wszystko, co w mojej mocy dla dobra zespołu. Mogę wspomóc w poszukiwaniu sponsorów, ale nie mogę sobie pozwolić na bycie pay-driverem.


Wasze komentarze (8) Dodaj komentarz
0407mj [komentarzy: 3235] / 2011-02-23 16:41:00
płatni kierowcy to nic nowego w F1:Willi Webber- „Tylko sześciu czy siedmiu czołowych kierowców zarabia prawdziwe pieniądze, reszta wnosi je do swoich zespołów. Każdy kto zaczyna to robić, musi robić to przez całą karierę, chyba że jest niesamowitym talentem”. Schumacher zapłacił 200 tys $ za debiut w 1991r. na Spa-Francorchamps stajni Benetton .Od tego czasu zmieniły się tylko ceny. cytuj
tophie [komentarzy: 27] / 2011-02-23 13:25:24
Obecnie to większość kierowców zapewnia pewne środki finansowe swojemu zespołowi. Dobry kierowca gwarantuje zainteresowanie ze strony sponsorów, więc zespół mający u siebie Vettela, Alonso, czy Kubicę zyskuje na ich zatrudnieniu. Większość zespołów w ten sposób postępuje, jednak HRT jest tu rażącym wyjątkiem. Nie twierdzę, że Narain jest fatalnym kierowcą, jednak ma to szczęście, że jest wspierany finansowo przez co kierowcy przypuszczalnie mający większy potencjał sportowy (Nico Hulkenberg, Tonio Liuzzi, Lucas di Grassi, Bruno Senna) pozostają poza wyścigami.
Nie chcę oceniać przedwcześnie, ale też wydaje mi się, że Maldonado i Perez też zostali wybrani ze względu na grubsze portfele sponsorów. cytuj
Diana [komentarzy: 952] / 2011-02-23 13:10:07
Federacja: [...] Nie wytrzymam... F1 to nie opowieść, gdzie dobrymi są kierowcy niepłacący, a złymi pay-driverzy. Jak można mówić utożsamiać dyshonor z płaceniem za fotel? Taki układ był, jest i będzie w F1, a przecież bywa, że niekiedy nie ma innej drogi. Ludzie!
Jasne,że tak jest i pewnie tak będzie 9 i to nie tylko w f1) ale to nie znaczy, że muszę to popierać. Jedni kierowcy ciężko pracują i swoja ciężką pracą dochodzą do fotela f1 i odnoszą sukces, a inni idą na skrótu ( co nie znaczy, że nie pracują ) ale dla mnie większą wartość mają ci co nie płacą - to moje zdanie. cytuj
DaniSav [komentarzy: 1575] / 2011-02-23 12:11:24
Federacja: [...] Nie wytrzymam... F1 to nie opowieść, gdzie dobrymi są kierowcy niepłacący, a złymi pay-driverzy. Jak można mówić utożsamiać dyshonor z płaceniem za fotel? Taki układ był, jest i będzie w F1, a przecież bywa, że niekiedy nie ma innej drogi. Ludzie!
hahah co zrobic... cytuj
22Federacja [komentarzy: 434] / 2011-02-23 11:33:13
Diana: niektórzy przekładają pieniądze nas ambicje. Na szczęście znajdują się kierowcy z honorem :)
Nie wytrzymam... F1 to nie opowieść, gdzie dobrymi są kierowcy niepłacący, a złymi pay-driverzy. Jak można mówić utożsamiać dyshonor z płaceniem za fotel? Taki układ był, jest i będzie w F1, a przecież bywa, że niekiedy nie ma innej drogi. Ludzie!
cytuj
7826k@sia [komentarzy: 2170] / 2011-02-23 11:09:09
zgadza się @Diana. jednak coraz mniej tych kierowców z honorem :( ale ważne, że w ogóle jeszcze nie wymarli :P cytuj
Diana [komentarzy: 952] / 2011-02-23 10:59:32
wiesz @k@sia niektórzy przekładają pieniądze nas ambicje. Na szczęście znajdują się kierowcy z honorem :) cytuj
7826k@sia [komentarzy: 2170] / 2011-02-23 10:48:18
tak jak Robert będąc jeszcze w WSbR powiedział: "Na pewno nie mam pieniędzy, żeby się dostać do słabego teamu w Formule1. Zresztą bym nie chciał. Wolę, żeby mnie zatrudniali dlatego, że jestem dobry, a nie dlatego, że mam dobrych sponsorów. Umiejętności przede wszystkim." - i to jest odpowiednie podejście. Mnie by było wstyd, gdybym miała jeździć dlatego, że mam kasę, a nie dlatego, że potrafię to robić. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu