Zespoły AT&T Williams F1 Team

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

AT&T Williams F1 Team ostatnio:

Kierowcy / Zespoły 2019

AT&T Williams F1 Team

AT&T Williams F1 TeamSzef zespołu: Frank Williams
Samochód: Williams FW33
Silnik: Cosworth CA2011 2.4 V8
Opony: Pirelli
Debiut: GP Argentyny 1978
Starty: 592
Wygrane: 114

Williams ( pod różnymi nazwami i z różnymi bolidami ) uczestniczy w mistrzostwach nieprzerwanie od roku 1969. Jest ostatnim dużym, prywatnym zespołem. Rzesze fanów, ciągle pozostają wierne Sir Frankowi Williamsowi i Patrickowi Headowi – głównym inżynierom sukcesów Mansella, Prosta czy Hilla. Cały świat czeka natomiast na moment, gdy team z Grove wzbudzi się ze snu i znów zacznie dominować na torach.

Po słabym początku sezonu 2007 w końcówce Williams deptał po piętach BMW. W 2008 roku za sterami FW30 zasiadł Nico Rosberg, któremu asystował Japończyk Kazuki Nakajima, ale "tylko" dwa drugie miejsca Niemca odebrane zostały jako niewspółmierne wielkim ambicjom teamu Franka Williamsa. Sezon 2009 miał być decydujący. Trudno było jednak szukać uśmiechu na twarzy kierownictwa. F31 zdołał zdobyć tylko 34, 5 pkt. Owszem, to więcej niż rok wcześniej, ale teraz posiadali przewagę płynącą z podwójnego dyfuzora. Problem w ty, że nie umieli jej we właściwy sposób wykorzystać.

Skończył się romans z Toyotą, skończyła się współpraca z Kazukim. Nico przechodził do Mercedesa. Jak z nieba spadł kontrakt z Rubensem Barichello, a Hulkenberg pojechał świetny debiutancki sezon, zdobywając dla Williamsa pierwsze od 2005 roku, pole position. Znów jednak względy finansowe wzięły górę. Ze sponsoringu zrezygnował Philips i Royal Bank of Scotland. Rozpoczęły się gorączkowe zabiegi, w celu załatania dziury w budżecie.

W nadchodzącym sezonie, Williams chce rozpocząć nową erę. Bolid ma być prowadzony bardziej agresywnie, z większym zaangażowaniem. Patrząc na Rubensa nie można mieć wątpliwości, że sprosta wyzwaniom. Co z Wenezuelskim debiutantem? Mistrzostwo GP2 zdaje się jedynie potwierdzać klasę Pastora Maldonado. Teraz wypływa jednak na szeroki przestwór oceanu Formuły 1. Nieporównywalnie większy, niż hermetyczna przystań GP2.


Kierowcy:
Rubens Barichello
Pastor Maldonado

Testowy: Valtteri Bottas

Adres:
WilliamsF1, Grove,
Ofordshire Ox12 0DQ
Wielka Brytania

Powrot
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu