Kierowcy F1

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Mark Webber ostatnio:

Kierowcy / Zespoły 2019

Mark Webber

Mark WebberUrodzony: 27.08.1976 (Queanbryan)
Zamieszkały: Aylesbury
Debiut: GP Australii 2002

W 2008 roku, wraz z Davidem Coulthardem stanowili - obok Hondy - najbardziej doświadczony zespół F1. Udany początek w wykonaniu Marka (punktował pięć wyścigów z rzędu) negatywnie odbił się na dyspozycji bardziej utytułowanego kolegi. Wraz z emeryturą Szkota w Red Bull Racing ogłoszono następcą - młodego Vettela, którym po występie na Monzy zachłysnął się cały sportowy świat. Niefortunny zbieg okoliczności podczas wytrzymałościowego rajdu w Tanzanii (strzaskana noga, długa rehabilitacja), uniemożliwił Webberowi odbycie planowych przygotowań do sezonu.

W pierwszym GP sezonu 2009 Mark wypadł kiepsko. Po starcie z 8 pozycji dojechał do mety bez punktów. Prawdziwy renesans rozpoczął się od trzeciego miejsca to torze Catalunya. Od tej chwili Webber dotrzymywał kroku Vettelowi. Między kierowcami nie dochodziło jednak do żadnych spięć, a jak podsumował ich relację Helmunt Marko „w RBR panuje zdrowa rywalizacja, która sprzyja zespołowi”. Marzenia o tytule prysły jednak ostatecznie w GP Singapuru, kiedy to Webber odpadł z wyścigu z powodu awarii hamulców.

Kolejny sezon nie rozpoczął się od fajerwerków. W Bahrajnie dała o sobie znać natura toru Shakir, a w Australii zamieszanie pogodowe i presja ciążąca na Marku. W Malezji udało się wywalczyć Pole Position, jednak na pierwszym zakręcie wyścigu stracił prowadzenie na rzecz swojego zespołowego kolegi. I gdy wszystko wskazywało na to, że RB6 z AussieGrit spada po równi pochyłej, pojawiło się GP Hiszpanii, gdzie Webber zdeklasował rywali. To samo miało miejsce w Monako. W Turcji jak było – chyba każdy widział.

Zespołowa rywalizacja nabrała rumieńców w Wielkiej Brytanii. Pozbawiony wsparcia zespołu wygrał jednak prestiżowe GP ( pomimo odczuwalnych skutków „hardcore fly” w Walencji ) i stał się jednym z faworytów do Mistrzostwa. Szło mu całkiem nieźle, ale złapał wyraźną zadyszkę i od GP Włoch finiszował regularnie za Sebastianem Vettelem. To sprawiło, że ostatecznie znów obszedł się smakiem za trofeum Mistrza Świata.

Jeżeli w kolejnym sezonie ustrzeże się błędów, a RB7 okaże się idealną konstrukcją, to być może zdoła się zrewanżować. W końcu do trzech razy sztuka.


Kraj Australia
Urodzony 27 sierpnia 1976r
Starty 198
Wygrane 9
Pole position 11
Punkty 848,5


Kariera F1
2002 Minardi Asiatech 16. (2 pkt.)
2003 Jaguar Ford 10. (17 pkt.)
2004 Jaguar Ford 13. (7 pkt.)
2005 Williams BMW 10. (36 pkt.)
2006 Williams 14. (7 pkt.)
2007 Red Bull Racing 12. (10 pkt.)
2008 Red Bull Racing 11. (21 pkt.)
2009 Red Bull Racing 4. (69.5 pkt.)
2010 Red Bull Racing 3. (242 pkt.)
2011 Red Bull Racing 3. (258 pkt.)
2012 Red Bull Racing 6. (179 pkt.)

Powrot
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu