Kierowcy F1

Adrian Sutil

Adrian SutilUrodzony: 11.1.1983 (Grafelfing)
Zamieszkały: Niederbpipp (Szwajcaria)
Deiut: GP Australii 2007 

W 2007 roku, podczas pierwszego sezonu startów, zdołał wywalczyć swój pierwszy punkt w najwyższej klasie 'rozgrywkowej' zawodowego ścigania (jako kierowca Spykera). 'Osiągnięcia' tego nie udało mu się powtórzyć w roku 2008, gdy jako reprezentant Force India (eks-Spyker) w swoim najlepszym, ukończonym, wyścigu uplasował się na 13 pozycji. Niewiele brakowało, aby młody Niemiec o urugwajskich korzeniach zabłysnął pełnym blaskiem w Monako. W jadącego na czwartej pozycji Sutila uderzył nieuważny Raikkonen, niwecząc wysiłek ekipy Force India na 9 okrążeń przed metą. Po zmianie zaopatrzeniowca w silniki (z Ferrari na McLarena) mówiło się, że w 2009 roku kibice Formuły 1 nie ujrzą sympatycznego miłośnika muzyki klasycznej i gry na fortepianie, a jego miejsce zajmie Katalończyk, Pedro de la Rosa. Nic z tych rzeczy.

Rozpoczął się nowy etap, Force India miało być mocniejsze. I rzeczywiście było. Prawdziwym pokazem umiejętności, było GP Włoch na torze Monza. VJM02 był bolidem szybkim na obiektach o małej sile docisku. Niemiec wykorzystał to tak, jak powinien. Zajął drugie miejsce na starcie, a na metę wpadł zaraz za podium, ale z najlepszym czasem okrążenia. Zdobył swoje pierwsze punkty, we wspaniałym stylu.

W kolejnym sezonie bezpardonowo rozprawiał się z Vitantonio Liuzzim, choć zdarzały się takie sytuacje, w których kompletnie tracił panowanie nad sobą i swym samochodem. Ostatecznie rok 2011 ukończył z dorobkiem 47 punktów, na 11 miejscu, choć zapewne kibice bardziej zapamiętają go z piruetów kręconych na torze Yeongam.

Jeżeli w 2011 pokona młodego gniewnego, Paula di Restę, oraz sprawi, że potencjał Force India objawi się w pełnie krasie, stanie się bohaterem. Teraz bezsprzecznie jest numerem 1, a Jego zadaniem, jest wykorzystać swoją pozycję w zespole i sprawić, aby Monza 2009, powtarzała się częściej. Tyle, lub aż tyle.

Kraj Niemcy
Urodzony 11 stycznia 1983r.
Starty 90
Wygrane 0
Pole position 0
Punkty 95Kariera F1
2007 Spyker 19. (1 pkt.)
2008 Force India 20. (0 pkt.)
2009 Force India 17. (5pkt.)
2010 Force India 11. (47pkt.)
2011 Force India 9. (42 pkt. )

Powrot
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu