Kierowcy F1

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Jamie Alguersuari ostatnio:

Kierowcy / Zespoły 2019

Jamie Alguersuari

Jamie AlguersuariUrodzony: 23.03.1990 r. (Barcelona)
Debiut: GP Węgier 2009

Kiedy zaczęły nasilać się plotki o zwolnieniu Sébastiena Bourdais, wzmogły się również spekulacje nad tym, kto zastąpi francuza w Scuderii Toro Rosso. Naturalnie, od samego początku gremium kierowców było bardzo zacieśnione. Wybór padł na Jaime Alguersuariego.

Poważna przygoda Katalończyka z wyścigami, zaczęła się w roku 2006, kiedy to wystąpił we Włoskiej Formule Renault 2.0, zajmując w niej na koniec sezonu 10 miejsce. Otrzymał także nagrodę dla najlepszego debiutanta. Alguersuari ścigał się równocześnie w Formule Eurocup Renault 2.0, gdzie zajął w końcowej klasyfikacji 12 miejsce.

W sezonie 2008 przeniósł się do Brytyjskiej F3, gdzie zwyciężył w 5 wyścigach, zdobywając tytuł mistrza. W nagrodę otrzymał możliwość odbycia dni testowych z teamem Red Bull Racing.

Sezon 2009, to straty Jaimego w World Series by Renault wraz z zespołem Carlin Motorsport i posada kierowcy testowego w teamach Red Bulla startujących w Formule 1. 20 lipca 2009 STR potwierdziło Algersuariego jako swojego kierowcę wyścigowego. Jego debiut w bolidzie F1 nastąpił na węgierskim torze Hungaroring. Stał się tym samym najmłodszym kierowcą, który wziął udział w GP. Nie obyło się bez krytyki ze strony bardziej doświadczonych kierowców. Chodziło o to, że Jaime nie testował bolidu F1 w normalnych warunkach wyścigowych, lecz odbył tylko dozwolony przez FIA test aerodynamiczny. Nie było w tym winy samego zainteresowanego.To przepisy nie przewidziały takiej możliwości. Jednak Katalończyk udowodnił, że potrafi trzymać narzucane przez wyścigi tempo.

W dalszych wyścigach nie zdobył punktów, a jego najwyższym miejscem była 12 pozycja w GP Brazylii. Sezon 2009 miał go w znacznym stopniu obyć z bolidem F1, tak diametralnie innym, od samochodu WSbR.

Kierownictwo STR potwierdziło go jako kierowcę wyścigowego na sezon 2010. Nikt nie mówił że będzie łatwo. Team z Faenzy staje się pełnoprawnym konstruktorem, o ciągłym punktowaniu również można zapomnieć. Mimo wszystko charakter wojownika, pchnął go ku trzem wyścigom w których zdobył „oczka”. W Hiszpanii mogło być jeszcze piękniej, gdyby nie kara za kolizję z Karunem Chandhokiem.

Otwarta walka z Buemim o fotelik w Red Bull Racing i wypady na miasto alby w klubach oddać się swojej pasji. Te dwa style to esencja życia chłopaka z Barcelony. DJ Alguersuari może sprawiać liczne niespodzianki. Oczywiście pozytywne.

Kraj Hiszpania
Urodzony 23 marca 1990 r.
Starty 27
Wygrane 0
Pole Positions 0
Punkty 5

Kariera w F1
2009 Toro Rosso 24 (0 pkt.)
2010 Toro Rosso 19 (5 pkt.)
2011 Toro Rosso ?

Powrot
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu