Kierowcy F1

Paul di Resta

Paul di RestaUrodzony: 16.04.1986 (Uphall)
Zamieszkały: Bathgate (Szkocja)
Debiut: GP Bahrajnu 2011

Paul di Resta, należy niewątpliwie do grona nietuzinkowych osobistości. Swoją karierę, rozpoczął ścigając się w kartach, w uznanych brytyjskich mistrzostwach. Robił to z takim zaangażowaniem, że z upływem czasu zaczęły pojawiać się sukcesy, a młody Szkot został zauważony przez managerów zespołów z wyższych serii.

W 2003 przeniósł się do Brytyjskiej Formuły Renault. Pierwszy – debiutancki sezon, ukończył na 7 miejscu, zaliczając przy okazji swoje pierwsze pole position i zwycięstwo. Rok później było już o wiele lepiej. Reprezentując barwy teamu Manor, Paul zdołał wygrać aż cztery wyścigi i zająć miejsce na najniższym stopniu podium w klasyfikacji kończącej sezon.

Udanie zakończył także starty w F3 Euro Series. W 2006 zdobył mistrzostwo serii i uznanie wielu osobistości, po wygraniu międzynarodowego prestiżowego wyścigu F3 na torze w Zandvoort.

Odskocznią okazała się pomoc Mercedesa i nagroda McLaren McLaren Autosport BRDC. Nieoczekiwanie di Resta zmienił klasę wyścigów, na samochody turystyczne i przez cztery sezony bronił barw Mercedesa w DTM. Dodatkowo, w 2010 podpisał umowę wiążącą go z Force India i kilkakrotnie testował swoje możliwości, podczas piątkowych treningów.

Najważniejszy tytuł w karierze? Niewątpliwie jest nim Mistrzostwo Niemieckich Samochodów Turystycznych. To ono [w 2010] na dobre wybiło nazwisko di Resta, na firmament gwiazd motorsportu. Przy świetnym tempie rozwoju zespołu Force India, Paul ma szansę udowodnić, że doświadczenie zdobyte w DTM, zaprocentuje w wyścigach Formuły 1.

Kraj Szkocja
Urodzony 16 kwietnia 1986 r.
Starty 19
Zwycięstwa 0
Pole Positions 0
Punkty 27

Kariera w F1
2011 Force India  13. (27 pkt.)

Powrot
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu