Kierowcy F1

Kazuki Nakajima

Kazuki NakajimaKazuki Nakajima

Zanim Kazuki zasiadł za kierownicą bolidu F1, nazwisko Nakajima było dobrze znane w świecie najdroższego ze sportów. Ojciec Kazukiego, były kierowca F1, Satoru uważnie prowadził karierę swojego następcy, który w wieku 14 lat wygrał mistrzostwa kartingowe Suzuka Formula ICA. Losy Kazukiego związały się następnie z Toyotą, która uwzględniła Japończyka w swoim programie dla młodych kierowców. W 2003 wygrał serię Formula Toyota, a w rok później występował już w japońskiej Formule 3. W pierwszym roku zajął piąte, w kolejnym drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2006 uczestniczył w europejskim wydaniu Formuły 3, kończąc sezon na siódmej pozycji.

Wykorzystując możliwość przejścia do Williamsa (któremu Toyota dostarczała silniki) jako kierowca testowy, Nakajima osiągnął więcej, niż początkowo zamierzał. Słaba postawa Alexa Wurza pozwoliła Kazukiemu wykazać się podczas kończącego sezon 2007 wyścigu w Brazylii. Z szansy tej Japończyk skorzystał, plasując się na 10 miejscu (19-ty na linii startowej). Od 2008 jest partnerem Nico Rosberga w Williamsie. W pierwszym pełnym sezonie w F1 Japończyk uzyskał 9 punktów i 15 miejsce w klasyfikacji generalnej.


Kraj Japonia
Urodzony 11 stycznia 1985 r.
Starty 19
Wygrane 0
Pole position 0
Punkty 9


Kariera F1
2007 Williams niesklasyfikowany
2008 Williams 15. (9 pkt.)
2009 Williams ?

Powrot
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu